Orkiestra z Węglówki koncertuje w Pradze

W dniach 5 - 9 sierpnia, Orkiestra Węglówka wzięła udział w „International Folklore Dance and Music Festival – Dancing in Prague” w Czechach. Występy koncertowe odbyły się w \"Domovina Cultural Center” w Pradze. Folkowe forum zebrało ponad 200 artystów z Turcji, Polski, Chorwacji i Rumunii. Festiwal Orgnizawany przez EAFF (European Association of Folklore Festivals) odbył się w Pradze po raz pierwszy. Zaproszone zespoły miały możliwość zaprezentowania swojego warsztatu oraz bogactwa kultury, muzyki i tańca. Było kolorowo, różnorodnie i niesamowicie życzliwie – koncert był okazją do zawarcia nowych międzynarodowych przyjaźni i rozpoczęcia współpracy artystycznej między zespołami.
Orkiestra Węglówka w ponad 20 osobowym składzie zaprezentowała tradycyjne utwory regionalne połączone z występami solistów i wokalistów. Zabrzmiały między innymi utwory „Modlitwa” (flet piccolo – Zuzanna Tokarz, śpiew – Natalia Majda) , „Na polanie” (śpiew – Jerzy Sukta), czy „Madziar”.
Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Wiśniowa.

Pełna relacja z festiwalu jest dostępna na:

Fotografie: Aleksandra Kukla/Magdalena Jasek

Wprowadził NP, 2019-09-03