Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Krakowska Matematyka 2018/2019”

W dniu 15 marca b.r. w Szkole Podstawowej w Lipniku odbyła się trzynasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Krakowska Matematyka 2018/2019” dla uczniów klas IV, V i VI z województwa małopolskiego. Konkurs jest organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki z siedzibą w ZSOI Nr 4 w Krakowie ul. Żabia 20. Tegoroczny konkurs skupiony był wokół tematu: „100 lat Polskiego Towarzystwa Matematycznego” .
Honorowy patronat nad konkursem objęli:
Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik
Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski
Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski
Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak
Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UJ – Włodzimierz Zwonek
Dyrektor Instytutu Matematyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – Tomasz Szemberg
Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej AGH – Vsevolod Vladimirov
Cieszy się on coraz większym powodzeniem wśród uczniów z województwa małopolskiego i nie tylko. W tym roku chęć udziału w konkursie zgłosiły 364 szkoły, łącznie 6329 uczniów: z klas 4 – 2283, z klas 5 – 2536, z klas 6 – 1510 uczniów. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 449 uczniów: 127 czwartoklasistów, 196 piątoklasistów oraz 126 szóstoklasistów.
Szkoła Podstawowa w Lipniku jest po raz piąty gospodarzem wojewódzkiego konkursu. Nauczyciel matematyki uczący w tej szkole p. Urszula Kucała jest współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu. Do Lipnika przyjechało 39 uczniów wraz z nauczycielami z 20 szkół podstawowych: ZPO w Krzczonowie, SP w Trzemeśni, SP nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach, SP im. K. Makuszyńskiego w Jaworniku, SP nr 4 w Myślenicach, SP im. Jana Pawła II w Lubniu, SP im. Marii Konopnickiej w Trzebuni, SP im. Tadeusza Banachiewicza w Porębie, SP im. Władysława Orkana w Wiśniowej, SP nr 1 im. Jadwigi Królowej w Pcimiu, SP Nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach, SP w Drogini, SP nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, SP im. Henryka Sienkiewicza w Zalesiu, SP im. Ojca Piotra Palucha w Skomielnej Czarnej, SP nr 2 im. Jana Pawła II w Dobczycach, SP w Mokrej Wsi, SP im. św. St. Kostki w Krzyszkowicach, SP im. Jana Kochanowskiego w Raciechowicach i SP im. Partyzantów w Lipniku.
Dla pozostałych uczniów z województwa małopolskiego konkurs przeprowadzony został w 8 krakowskich szkołach oraz w Krzeszowicach. Na uczestników konkursu i ich opiekunów czekał poczęstunek.
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki na tle historii i obecnych wydarzeń dotyczących Krakowa oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi. W tym roku są to obchody Jubileuszowego Roku Matematyki setnej rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Zadania konkursowe były dostosowane do każdego z poziomów wiekowych. Konkurs przeprowadzony był w formie pisemnej i trwał 75 minut. Najlepsi laureaci z klasy IV, V i VI zdobędą puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Pozostali nagrody i dyplomy. Ogłoszenie wyników będzie 10 kwietnia 2019r. na stronie internetowej www.krakowskamatematyka.malopolska.pl lub snmkrak.blogspot.com, wgląd do prac będzie w dniu 15 kwietnia 2019 r. (17:00 – 19:00) w Gimnazjum Nr 32, ul. Żabia 20 w Krakowie. Lista laureatów zostanie opublikowana 25 kwietnia 2019 r. na stronie www.krakowskamatematyka.malopolska.pl.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się 15 maja 2019r. o godz. 10:00 w Prywatnej Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi ul. Łokietka 60 w Krakowie.
U. Kucała

Wprowadził TZ, 2019-03-29

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.