Turniej Wiedzy Pożarniczej

23 marca w Lipniku odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności popularyzuje wśród dzieci i młodzieży znajomość postępowania na wypadek pożaru, znajomość posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W Eliminacjach wzięło udział 33 uczestników z których do etapu powiatowego zakwalifikowało się 7 osób. :Kamil Głąb, Julia Grabacka, Wiktoria Głąb, Patrycja Twardosz, Oliwia Twardosz, Hubert Łukasik oraz Szymon Szewczyk. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Wprowadził TZ, 2019-03-27