Poświęcenie i otwarcie mostu do os. "Nad rzeką"

W sobotę, 15 grudnia o godz. 15:00 odbyło się uroczyste poświęcenie i otwarcie mostu do osiedla \"Nad rzeką\". W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Wiśniowa, Duszpasterze Parafii Węglówka oraz mieszkańcy osiedla i korzystający z drogi. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Proboszcz Sławomir Kamiński, a wstęgę przecięli seniorzy osiedla "Nad rzeką" oraz pan Wiesław Stalmach, który piastował urząd Wójta Gminy Wiśniowa w czasie budowy mostu. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym w budynku Szkoły Podstawowej.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz samorządowych:
Pan Bogumił Pawlak - Wójt Gminy Wiśniowa
Pan Wiesław Stalmach - który pełnił urząd w czasie projektowania i budowy mostu
Radni Gminy Wiśniowa (poprzednich i obecnej kadencji) wraz z wiceprzewodniczącym Rady Panem Stanisławem Bardelem
Pracownicy Urzędu Gminy Wiśniowa
Pani Sołtys Lucyna Zborowska
oraz Duszpasterze: Ks. Proboszcz Sławomir Kamiński, Ks. Wikariusz Wojciech Adamus oraz Ks. Jerzy Wełna.

Licznie zgromadzili się także mieszkańcy osiedla i użytkownicy drogi oraz mostu.

Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu. Dziękujemy panu Wiesławowi Stalmachowi, Radnym Gminy Wiśniowa popierającym projekt, pracownikom Urzędu Gminy Wiśniowa oraz budowniczym i projektantom mostu.

Autor: Łukasz Poradzisz
Foto: Karol Poradzisz