Stół Wigilijny

W sobotę 08.12.2018 w Sali wiedeńskiej Hotelu Łysoń w Inwałdzie odbyła się XIX edycja konkursu „Stół Wigilijny”. Jest to wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Andrychowa. Ma ono na celu integrację Pań z Kół Gospodyń oraz prezentację wyrobów kulinarnych. Konkurs otwarła Pani Czesława Wojewodzic, która pięknymi słowami wprowadziła nas w ten świąteczny czas: „Kiedy gwiazda błyśnie na wysokim niebie, otwórzmy swe serca dla tych co w potrzebie…”.

Następnie przywitała zaproszonych gości m.in. władze powiatu wadowickiego, p. burmistrza Wadowic, p. posła Marka Sowę, p. senatora Andrzeja Pająka, p. Jerzego Chylewskiego- prezesa Wisan, p. Sławomira Rusinka – prezesa Maspex, p. Wójta Bogusława Pawlaka, samorządowców z powiatu wadowickiego oraz wielu sponsorów. Oprawą muzyczną zajął się p. Tadeusz Prystocki, który wraz ze swoim chórem zadbał o rodzinną atmosferę. Wystąpiła również kapela zespołu Andrychów oraz zespół Kotlina z Osieka.

W czasie trwania konkursu goście mogli spróbować potraw, które zaserwowały panie z KGW. Naszą gminę reprezentowało KGW z Węglówki (dzięki zaproszeniu P. Czesi) z Panem Wójtem, jego żoną oraz córeczką Zosią. Za swoje potrawy zdobyły II m, które jest zaszczytem, ponieważ powiat wadowicki to dolina karpia i wiadome jest, że smak tej ryby jest inny niż nasz. A karp był głównym tematem w ocenie jury. Jak podkreślają Panie warto odpowiedzieć na zaproszenie, ponieważ spędzony tam czas jest niezwykły. Jest to wspaniałe wprowadzenie do zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.

Wprowadził ŁJ, 2018-12-14