Lipnik – marsz na rzecz trzeźwości

Uczniowie z ZPO w Lipniku przeszli drogą w marszu na rzecz trzeźwości. Był to element Kampanii „No Promil. No Problem” realizowanej przy wsparciu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wiśniowej. Zgromadzeni uczniowie, niosąc przygotowane przez siebie transparenty z ostrzegawczymi dla kierowców hasłami, ulotki kampanijne i baloniki pod eskortą czuwającego nad ich bezpieczeństwem policjanta dzielnicowego, przemaszerowali do centrum wsi. Tam na skrzyżowaniu dróg powiatowych obserwowali pracę policjanta – badanie kierowców alkomatem. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem uświadamiały kierowcom cele akcji, wręczały profilaktyczne ulotki i baloniki oraz listy dzieci zawierające ostrzeżenie przed wsiadaniem za kierownicę w stanie nietrzeźwym. Uczniowie przekazali ulotki sprzedawczyniom w pobliskim sklepie.Akcja „ No Promil. No Problem” ma na celu zmianę postawy społeczeństwa niejednokrotnie przyzwalającego na kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwym.

Wprowadził DS, 2018-10-25