Szkoła Podstawowa w Wiśniowej zwycięża

Szkoła Podstawowa w Wiśniowej zwycięża w XXXV Sztafecie Szlakiem Walk Partyzanckich AK i BCH
18 września, jak co roku została zorganizowana sztafeta dla uczczenia poległych w walkach partyzanckich żołnierzy AK i BCh z terenu tzw. „Rzeczpospolitej Raciechowickiej” oraz wymordowanych w czasie pacyfikacji mieszkańców wsi Lipnik i Wiśniowa.
W tym roku reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej z klas 7-8 i gimnazjum była najszybszą drużyną i zdobyła Przechodni Puchar Żołnierzy Armii Krajowej. Trasę pokonała w 47 minut i wyprzedziła 26 innych drużyn w tym także ze szkół średnich. Jest to ogromny sukces!!! Wielkie gratulacje dla całej ekipy.
Skład drużyny: Izabela Banach, Kamil Dudzik, Izabela Dudzik, Konrad Jaśkowiec, Weronika Dudzik, Michał Knapik, Filip Trzepaczka, Maciej Trzepaczka, Grzegorz Kowal, Julia Kus, Kinga Dróżdż, Szymon Woźniczka, Edyta Węgrzyn, Sylwia Radoń.
Wyniki - kategoria szkół podstawowych kl.7-8 i III Gim.:
1. SP Wiśniowa
2. SP 2 Dobczyce
3. SP Kasina Wielka
4. SP Raciechowice
5. SP 1 Dobczyce
6. SP Brzączowice
7. SP Lipnik
8. SP Zakliczyn
9. SP Kornatka
10. SP Stadniki
Młodsza drużyna zajęła 6 miejsce. Im również składamy gratulacje za wspaniałą walkę.
Skład drużyny: Karolina Kowal, Łucja Banach, Anna Muta, Joanna Pazdur, Michał Mistarz, Bartłomiej Pałka, Karol Humaj, Marcin Humaj, Karol Klikuszewski, Konrad Furman, Zuzanna Lenart, Jakub Murzyn, Julia Szczechowicz, Milena Knapczyk.
Warto zaznaczyć, że wielu uczniów startowało w barwach OSP Wierzbanowa (1 miejsce w kat. Inne organizacje) oraz OSP Poznachowice Dolne II (2 miejsce) i OSP Poznachowice Dolne I (3 miejsce). Cieszy fakt, że w składach drużyn szkół średnich, również pojawiło się wielu absolwentów szkół z naszej gminy. Ogromne gratulacje również dla zawodników, którzy przebiegli całą trasę indywidualnie, czyli dystans ok. 12 kilometrów. Wśród nich głownie nasi mieszkańcy i absolwenci SP Wiśniowa.
Mężczyźni:
1. Tomasz Garbień