Beskidzkie Rytmy i Smaki

15 lipca 2018 r. na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej miał swoją odsłonę VI Festiwal Beskidu Wyspowego ,,Beskidzkie Rytmy i Smaki”. Wystąpiły zespoły regionalne ,,Banda Burek” oraz ,,Mali Węglowianie” wraz ze swoimi kapelami ludowymi. Zagrały dwie Orkiestry Dęte z Wiśniowej i z Węglówki. Na scenie zatańczyły również Grupa Baletowa ,,Muszelki” oraz Grupy Tańca Nowoczesnego. Występom towarzyszyły wystawy Twórców Ludowych oraz degustacja potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, a także Stowarzyszenia z terenu Gminy Wiśniowa. Tradycyjnie został przeprowadzony konkurs ,,Najlepsza potrawa Beskidu Wyspowego”. Odbyła się również zabawa taneczna z Zespołem ,,Secret Band”. O bezpieczeństwo podczas imprezy zadbali niezawodni strażacy z OSP Wiśniowa oraz OSP Poznachowice Dolne.

Wprowadził NP, 2018-07-19