“Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu”.

W dniu 15 lipca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej odbyła się uroczysta inauguracja projektu “Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu” dofinansowanego z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ” Kultura Ludowa i tradycyjna”.
Celem programu Ministerstwa jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania.
Projekt został zainicjowany wspólnie przez zespół badaczy oraz przedstawicieli lokalnej społeczności, ukierunkowanych na wypełnienie ważnych luk w zakresie inwentaryzacji, dokumentacji, ochrony i upowszechniania dziedzictwa kulturowego Gminy Wiśniowa. Jego efektem będzie pierwsze wspólne wielowątkowe i kompleksowe wyjaśnienie problematyki tradycyjnych profesji oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat.

Wprowadził NP, 2018-07-19