Piknik Rodzinny w Kobielniku

23 czerwca 2018r. mieszkańcy Kobielnika tradycyjnie, jak co roku, obchodzili Święto Rodziny. Piknik Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie „Nasz Kobielnik” i OSP w Kobielniku odbył się już po raz dwunasty. Zabawa, jak zawsze, była przednia, a atmosfera gorąca. Tegoroczne spotkanie miało jednak nieco inny charakter.
W roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości uczniowie i nauczyciele postanowili uczcić tak ważną dla wszystkich Polaków rocznicę. Stąd niezwykły, podniosły charakter spektaklu „Ku niepodległości”, w którym wystąpili WSZYSCY uczniowie i przedszkolaki z Kobielnika. Młodzi aktorzy zaprezentowali plejadę polskich postaci historycznych, które swoimi dziełami przyczyniły się do zbudowania wielkości naszego kraju. Wcielając się w królów, wodzów i naukowców, nasi uczniowie poznali z bliska ważne momenty w dziejach Polski i mogli zaprosić widzów do wyjątkowej zabawy – publiczność z wielkim zaangażowaniem odszyfrowywała imiona i osiągnięcia kolejnych postaci. Punktem kulminacyjnym całego spektaklu było pojawienie się Józefa Piłsudskiego, który dał sygnał do odśpiewania hymnu narodowego.
Zaproszeni goście, którzy uświetnili swoją obecnością naszą uroczystość – ks. Proboszcz Wacław Bednarz, pan Wiesław Stalmach - wójt Gminy wraz z małżonką, członkowie Rady Gminy i Rady Sołeckiej nie kryli uznania dla wysiłku, jaki młodzi aktorzy włożyli w przygotowanie tak udanego święta.
W tej uroczystej atmosferze nie zabrakło wzruszeń patriotycznych i rodzinnych. Dzieci obdarowały swoich rodziców własnoręcznie przygotowanymi prezentami, a zabawom i atrakcjom nie było końca.
Tego roku w Kobielniku można było poczuć prawdziwy powiew patriotyzmu – w wykonaniu najmłodszych, a przede wszystkim w sercach dumnych rodziców i wzruszonej publiczności.
Dziękujemy rodzicom skupionym wokół Stowarzyszenia „Nasz Kobielnik”, druhom OSP w Kobielniku i wszystkim, którzy przyczynili się po raz kolejny do niewątpliwego sukcesu naszej imprezy.

Wprowadził ŁJ, 2018-06-27