I Gminny Turniej Szachowy – Lipnik, 22.05.2018 r.

22 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Lipniku odbył się I Gminny Turniej Szachowy dla uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej 2008 i młodsi. W Turnieju uczestniczyły dziewczęta i chłopcy reprezentujący SP w Glichowie, SP w Wiśniowej i SP w Lipniku. Łącznie w imprezie szachowej uczestniczyło 6 dzieci. Rywalizacje szachowe toczyły się wg systemu kołowego, czyli w żargonie sportowym systemem „każdy z każdym”.
Najlepszym szachistą Turnieju został Szymon Skóra – uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Lipniku. Na drugim miejscu uplasował się Kacper Maj – uczeń SP w Wiśniowej, zaś na III miejscu Bartłomiej Konieczny – uczeń klasy III SP w Lipniku. Kolejne miejsca zajęli: Oliwia Muniak – SP Glichów, Emilia Irzyk – SP Lipnik i Zuzanna Kuchnia – SP Glichów.
Dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki dla uczestników I Gminnego Turnieju Szachowego wręczył Pan Arkadiusz Skiba Dyrektor ZPO w Lipniku. Sędziami zawodów byli: Teofila Górka – nauczycielka ZPO w Lipniku oraz uczniowie: Grzegorz Twardosz, Piotr Bucki i Dawid Tomera.

Wprowadził ŁJ, 2018-06-04