V Młodzieżowy Rajd „Beskidzkie Wyspy

Podobnie jak w latach ubiegłych, 4 maja już po raz piąty uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniowej realizując program pozytywnej profilaktyki wzięli udział w Młodzieżowym Rajdzie „Beskidzie Wyspy”. Trasa rajdu prowadziła z Pasierbca na szczyt Kamionnej 802 m n.p.m.
Spotkane 520 uczestników mieszkających w Beskidzie Wyspowym odbyło się na górnej stacji wyciągu narciarskiego Laskowa. Organizatorzy tegorocznej imprezy – Gminy Żegocina i Laskowa – przygotowały wiele atrakcji i konkursów, w których uczniowie z SP Wiśniowa zajęli czołowe miejsca. W konkursie piosenki turystycznej I miejsce zajęła Gabrysia Rokosz z 4c, a III miejsce zespół Novi z akompaniamentem trąbek – Ksawery Kowal i Kamil Dudzik z II b oraz saksofonu – Grzegorz Kowal z 7a. W trójboju turystycznym (przeciąganie liny, rzuty do celu, hula hop) II miejsce zajęła drużyna w składzie: Agata Obajtek 7b, Adam Chlipała 7a, Szymon Woźniczka 7a, Kamil Dudzik II b, Ksawery Kowal II b. Wśród 50 uczestników konkursu wiedzy o Beskidzie Wyspowym młodzież z Wiśniowej zajęła czołowe miejsca: I miejsce Izabela Dudzik II b, II miejsce Natalia Drab III a i III miejsce Sandra Bonder II b.
Wędrując po górach młodzież podziwiała piękne widoki, świeżą zieleń buczyny karpackiej, a udział w konkursach potwierdził talenty, pasje i kreatywność. Swoimi sukcesami młodzież promowała szkołę i Gminę Wiśniowa. Opiekunowie: J. Truchta, A. Rokosz, I. Bubula i T. Lichoń.

Wprowadził ŁJ, 2018-05-18