Grad medali dla LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany na Mistrzostwach Polski Seniorów

W dniach 22-25 marca odbyły się w Jakuszycach Mistrzostwa Polskim Seniorów cz.II w biegach narciarskich . W biegu na 15 km stylem klasycznym zwyciężyła Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) a zawodniczki LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany wywalczyły dwa kolejne miejsca: Sylwia Jaśkowiec zdobyła srebrny medal a Urszula Łętocha brązowy. W tym biegu w ramach osobnej klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorów A brązowy medal zdobyła Iwona Piekarz, a na miejscu 6 uplasowała się Milena Stasiak.
Następnego dnia w sprinterskim biegu sztafetowym, team w składzie Sylwia Jaśkowiec i Urszula Łętocha zdobyły złoto i tytuł Mistrzyń Polski wygrywając po zaciętej walce z zespołem z AZS AWF Katowice w składzie Justyna Kowalczyk i Katarzyna Stokfisz.
Na zakończenie mistrzostw odbył się bieg sztafetowy 4x5km. Sztafeta LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany w składzie Iwona Piekarz, Urszula Łętocha, Sylwia Jaśkowiec, Weronika Kaleta wywalczyła srebrny medal. Zwyciężyła reprezentacja z klubu AZS AWF Katowice.

Przed MP Seniorów, sezon zakończyli również młodsi zawodnicy klubu. W środę 21 marca w ramach Małopolskiej Ligi w Biegach Narciarskich odbył się kontynuowany już od kilkunastu lat Memoriał im. Kazimierza Bubuli – byłego nauczyciela Szkoły Podstawowej w Wiśniowej i trenera narciarstwa biegowego. Zawody zostały rozegrane na trasach w Białce Tatrzańskiej i zgromadziły ok. 300 zawodników. Szkoła Podstawowa z Wiśniowej w kategorii 2002-2004 zdobyła w punktacji generalnej drugie miejsce, tym samym umocniła się na tej pozycji w punktacji końcowej całej ligi.
Najlepiej z reprezentantów klubu zaprezentowała się Kinga Dróżdż oraz Mikołaj Janisz, którzy zdobyli złoty medal w swoim rocznikach oraz Karolina Kaleta, która zdobyła srebro. Pozostali zawodnicy zajęli odpowiednio: Małgorzata Bajer – 5 miejsce, Ewa Kuropatwińska – 6 miejsce, Weronika Janisz – 6 miejsce, Olga Krzeszewska – 7 miejsce, Adam Kowalczyk – 7 miejsce, Gabriela Gdula – 7 miejsce, Martyna Hajduk – 8 miejsce, Kamil Dudzik – 8 miejsce, Ksawery Kowal -13 miejsce, Izabela Dudzik – 4 miejsce, Sandra Bonder – 13 miejsce, Szymon Woźniczka – 4 miejsce, Izabela Banach – 10 miejsce, Agata Obajtek – 19 miejsce, Bartłomiej Banach – 13 miejsce.
W ramach memoriału odbył się również bieg OPEN w którym wystartowało wielu wychowanków pana Kazimierza Bubuli. W kategorii kobiet zwyciężyła Sylwia Jaśkowiec, która w tym roku reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang. Drugie miejsce zajęła Urszula Łętocha, a kolejne Weronika Kaleta i Iwona Piekarz (wszystkie LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany). W kategorii mężczyzn zwyciężył Mateusz Chowaniak z Kościeliska. Z zawodników z Wiśniowej najlepiej zaprezentował się Paweł Bubula zajmując 4 miejsce, Tomasz Garbień – 5 miejsce i Marek Murzyn – 7 miejsce.
Nagrody, puchary, medale i dyplomy wręczali: Wójt Gminy Wiśniowa pan Wiesław Stalmach, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wiśniowej – pan Krzysztof Głowacki oraz pani Elżbieta Muta, a także pani Irena Bubula.
Nagrody ufundowali: Urząd Gminy Wiśniowa, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Szkoła Podstawowa w Wiśniowej, Małopolskie Zrzeszenie LZS w Krakowie, LKS MARKAM Wiśnowa-Osieczany, NZOZ Specjalmed oraz Gabinet Stomatologiczny Paolodent z Wiśniowej.

Tekst: A. Bubula

Wprowadził ŁJ, 2018-04-18