Pierwsza Małopolska Liga w Biegach Narciarskich za nami.

Choć śniegu jak na lekarstwo i grupa narciarzy biegowych ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej przemierza wzdłuż i wszerz sąsiednie powiaty w poszukiwaniu jakichkolwiek warunków treningowych trzeba przyznać, że z dużym sukcesem zakończyli rywalizację podczas pierwszego rzutu Małopolskiej Ligii w Biegach Narciarskich.
W czwartek, 11 stycznia na Trasie Śladami Olimpijczyków pod Turbaczem w Obidowej rozegrano pierwszą w tym roku Ligę. Reprezentacja SP Wiśniowa w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej zdobyła drugie miejsce w punktacji generalnej, przegrywając jedynie z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego. Rywalizowało 28 szkół. Puchar odebrała Pani wicedyrektor Elżbieta Muta. Reprezentacja liczyła 11 osób i co warto zaznaczyć wszyscy zajęli miejsca między 2 a 13:

Małgorzata Bajer - srebrny medal, Ewa Kuropatwińska – 6 miejsce, Martyna Hajduk - 9 miejsce, Filip Trzepaczka – 10 miejsce, Kamil Dudzik – 12 miejsce, Izabela Dudzik – 7 miejsce, Sandra Bonder – 10 miejsce, Szymon Woźniczka – 4 miejsce, Oskar Rokosz – 13 miejsce, Kinga Dróżdż – brązowy medal, Izabela Banach – 11 miejsce

W Igrzyskach Dzieci wystartowali również Julia Szczechowicz, Weronika Okas, Justyna Dudzik, Sylwia Radoń, Bartłomiej Banach i Jakub Rzońca. Zaprezentowali się bardzo dobrze, jak na początek swojej przygody z biegami narciarskimi. Wielkie gratulacje!

W rywalizacji bardzo dobrze spisali się również inni zawodnicy LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany, którzy na zawodach reprezentowali swoje szkoły. Karolina Kaleta wywalczyła brązowy medal, Kacper Habieda zajął 10 miejsce, Weronika Janisz – 6 miejsce, Mikołaj Janisz – brązowy medal, Olga Krzeszewska – 7 miejsce, Agnieszka Kaleta – 12 miejsce, Piotr Kaleta – 12 miejsce, Jualia Gdula – 13 miejsce i Gabriela Gdula – 6 miejsce.

Wkrótce kolejne Ligii. Jeżeli kogoś interesują biegi narciarskie , zachęcamy do spróbowania swoich sił na treningach, które realizujemy obecnie na śniegu…..tak, tak to nie żart!!! Mamy swoje tajne miejsca Zachęcamy głownie roczniki 2005,2006,2007, 2008. Wystarczy zgłosić się do trenerów klubu LKS MARKAM Wiśniowa-Osieczany.

Wprowadził ŁJ, 2018-01-31