Rodacy Bohaterom

Uczniowie wszystkich klas ZPO w Lipniku, oddział przedszkolny „O” „Krasnoludki” pod opieką wychowawców włączyli się w zbiórkę darów żywnościowych dla byłych żołnierzy AK, którzy pozostali po wojnie na Wschodzie. Głównym organizatorem zbiórki na terenie Polski jest Stowarzyszenie Odra – Niemen.
Z informacji posiadanych przez to stowarzyszenie wynika, że na dawnych Kresach II RP żyje wciąż ponad 100 weteranów Armii Krajowej i innych organizacji niepodległościowych. „Ciągle są dla nas wszystkich wzorem bezprzykładnego męstwa, heroicznego poświęcenia oraz najgorętszej miłości Ojczyzny” – czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia. Patronem medialnym akcji jest Dziennik Polski.

DO ZPO w Lipniku wpłynęły podziękowania od Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Myślenice - organizatora zbiórki na terenie powiatu myślenickiego:

Szanowni Państwo
16 grudnia 2017 roku miało miejsce zakończenie prowadzonej w Myślenicach akcji Rodacy Bohaterom, polegającej na zbiórce żywności dla Polaków żyjących w trudnych warunkach na Kresach – szczególnie dla rodzin polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej.
Przesłaniem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a po wojnie z różnych przyczyn pozostali za wschodnią granicą. Osoby te oraz ich potomkowie pielęgnują pamięć o bohaterach oraz przekazują kolejnym pokoleniom polską tradycję i tożsamość. Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskim akcji, która trwa już 10 rok, jest Stowarzyszenie Odra-Niemen. W Myślenicach zbiórkę żywności koordynowali przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK oraz poseł Jarosław Szlachetka.
Dzięki wspólnym staraniom zebranych zostało ponad 40 paczek darów. Zespół Placówek Oświatowych w Lipniku, razem ze Szkołą Podstawową nr 3 w Pcimiu i Parafią Podniesienia Krzyża Św. w Jaworniku, uzyskał najlepszy wynik. Gratulujemy zaangażowania i w imieniu Kresowiaków dziękujemy!
Organizatorzy bardzo dziękują za włączenie się w pomoc i liczą na współpracę przy kolejnych edycjach akcji.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie
i pozdrawiam serdecznie,