VI Koncert Kolęd i Pastorałek

7 stycznia odbył się VI Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP z Węglówki. Tegoroczny występ odbył się pod hasłem \"Dzisiaj w Betlejem" - wspólne kolędowaliśmy w Kościele MBNP w Węglówce.

Mogliśmy usłyszeć tradycyjne polskie kolędy: "Tryumfy Króla Niebieskiego", "Gdy śliczna panna" czy "Cicha noc" oraz świąteczne "Mario czy ty wiesz" czy "Jeden dzień w roku" Czerwonych Gitar. Koncert był wypełniony poezją, solówkami instrumentalnymi oraz śpiewem.

Wspaniały klimat zapewnił zespół "Naprzód z nadzieją" w składzie: Anna Kuchnia, Gabriela Tokarz i Alicja Marszalik oraz solistki: Natalia Majda, Natalia Jasek.
Coroczny Koncert Kolęd i Pastorałek wpisał się na stałe w orkiestrową tradycję. Każdy występ to nowi soliści i występy gościnne. Rok 2018 to też premiera płyty "Kolędy i pastorałki" w wykonaniu Orkiestry. Nagranie krążka zostało sfinansowane ze środków Gminy Wiśniowa.

Wprowadził ŁJ, 2018-01-12