VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego

Dnia 17 września 2017r. odbył się VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego "Beskidzka Podkówecka" w Mszanie Dolnej.

Było to wielkie święto muzyki i tańca w którym wystąpiło ponad 400 artystów z 11 zespołów regionalnych Beskidu Wyspowego / „Mali Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca, "Mali Węglowianie' z Węglówki, "Prymni" z Ponic, "Olszowianie" z Olszówki, "Łąkta" z Łąkty Górnej, "Cyrniawa" z Krzeczowa, "Gorce" z Kamienicy, "Przyszowianie" z Przyszowej, "Dolina Słomki" ze Stroni,"Kijom Worci" z Pisarzowej , "Jurkowianie" z Jurkowa/. Festiwalowi towarzyszyły stoiska z przysmakami i wyrobami regionalnymi KGW z Łętowego, Koła Pszczelarzy w Mszanie Dolnej, Firmy Markam z Kasinki Małej, Katarzyny Niedośpiał / pamiątki /i Katarzyny Hanuli / stroje/.

Organizatorem festiwalu na finał ósmej edycji akcji odkryj Beskid Wyspowy 2017 było Miasto Mszana Dolna i Stowarzyszenie Lubogoszcz przy wsparciu Województwa Małopolski i lokalnych sponsorów.

Pełny serwis informacyjny na stronie : www.odkryjbeskidwyspowy.pl
Protokół z Podkówecki

Wprowadził AK, 2017-09-20