Odkryj Beskid Wyspowy – tym razem Ciecień.

Mimo deszczowej i zmiennej pogody w niedzielne przedpołudnie 2 lipca 2017 roku blisko 500 turystów dotarło na kolejną wyspę Beskidu Wyspowego - Ciecień.

Największa grupa wybrała szlak czerwony z Przenoszy stanowiący część Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego. W Przenoszy gości rozgrzewali przed wędrówką członkowie Zespołu Regionalnego ze Skrzydlnej pod kierunkiem Mieczysławem Biel i Marii Cygal.

Na szczycie Cietnia turystów powitał w imieniu organizatorów Gminy Wiśniowa i Gminy Raciechowice - Wójt Gminy Wiśniowa Wiesław Stalmach.

Mszę św. odprawił ksiądz Stanisław Figura z parafii Św. Marcina w Wiśniowej. Oprawę muzyczną mszy oraz koncert zapewniła Orkiestra OSP w Wiśniowej pod kierunkiem Józefa Manieckiego. Turyści mogli skosztować wspaniałych wypieków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej, pod przewodnictwem P. Urszuli Moryc. Smaczne kiełbaski z grilla serwowali strażacy OSP w Wiśniowej i Wierzbanowej z Naczelnikami Jerzym Mutą i Stanisławem Jaskiem.

Podczas imprezy przeprowadzono konkursy i zabawy. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Wiśniowa. O bezpieczeństwo turystów i transport zadbali strażacy z OSP Wiśniowa i OSP Wierzbanowa . Kordynatorzy spotkania Łukasz Janik z UG Wiśniowa i Damian Pazdur z GOKiS Wiśniowa. Z bardzo udanej wyprawy na Ciecień turyści wrócili szlakiem niebieskim do przełęczy Wierzbanowskiej .

Projekt został dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Regionu Rabka wraz z 19 gminami, Kołem Pszczelarza w Mszanie Dolnej i Forum Gmin Beskidu Wyspowego.

Źródło: www.odkryjbeskidwyspowy.pl.

Wprowadził ŁJ, 2017-07-05