Koło Gospodyń Wiejskich z Węglówki brało udział w konkursie bukietu zielnego w Rzykach k/Andrychowa

W dniu 11 sierpnia 2017 r. z okazji nadchodzącego Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, nazywanego w tradycji ludowej Świętem Matki Bożej Zielnej, w Rzykach k/Andrychowa odbył się V Konkurs Bukietu Zielnego. Organizatorem konkursu Było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Do konkursu przedstawiono 38 bukietów zielnych. Gminę Wiśniowa w tym konkursie reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Węglówki. Bukiet przygotowany przez panie z Węglówki zajął III miejsce. Gratulujemy!

W części artystycznej imprezy wystąpili ze śpiewem i tańcami „Mali Węglowianie”. Na konkursie obecni byli m. in. senator RP Andrzej Pająk, posłowie na sejm RP Marek Polak i Marek Sowa, a także wielu innych znamienitych gości.

UG Wiśniowa

Wprowadził AK, 2017-08-22