3.06.2017 Noc Bibliotek

III wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 3 czerwca 2017 r.
Ponad 1300 bibliotek w całej Polsce tego wieczoru czekało na czytelników z niebanalnym programem i super atrakcjami pod wspólnym hasłem „Czytanie porusza".


Nasza biblioteka jak co roku włączyła się w tę akcje. Tym razem skorzystaliśmy z Półki z pomysłami i wybraliśmy się w podróż z Poloną, czyli zapoznaliśmy się z oryginalną lekturą z zasobów cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona.pl.


Lekturę, którą czytaliśmy to książka Plato von Reussnera, „Amerykański przewodnik dla podróżujących za Ocean Atlantycki i w ogóle do Ameryki”, wydana w roku 1903.Tak się złożyło, że wiele osób z naszej gminy w tamtych czasach wyemigrowało do Ameryki, dlatego ta książka wzbudziła żywe zainteresowanie. Ale na początku, żeby przenieść się w tamte czasy, przeprowadziliśmy konkurs, zadaniem którego było przypomnienie sobie zawodów, które postęp technologiczny skutecznie wyparł, np. folusznik czy karpiniarz. Po tej rozgrzewce przystąpiliśmy do czytania lektury. W trakcie zapoznawania się z przewodnikiem uczestnicy zabierali głos, aby opowiedzieć ciekawe historie wzięte z życia. Spotkanie przebiegło w milej atmosferze.


Dziękujemy serdecznie Polonie za ciekawe lektury!Wprowadził AK, 2017-07-07

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.