50 lat minęło jak jeden dzień...

„50 lat minęło jak jeden dzień...”, tak mogą zaśpiewać Jubilaci z terenu Gminy Wiśniowa, którzy w dniu 25 czerwca br. świętowali swoje Złote Gody.
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały w tym roku następujące małżeństwa:
1. JANINA i JÓZEF BEDNARZOWIE z KOBIELNIKA.
2. JANINA i STANISŁAW ORZECHOWSCY z LIPNIKA.
3. KONZOLATA i MARIAN ROKOSZOWIE z WIŚNIOWEJ.
4. ZOFIA i MICHAŁ SUKTOWIE z KOBIELNIKA.
5. MARIA i STANISŁAW WÓJCIKOWIE z WIŚNIOWEJ.
Uroczystość tę rozpoczęła msza święta odprawiona przez Ks. Wacława Bednarza- Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Wiśniowej w intencji Jubilatów oraz ich rodzin, w kościele parafialnym pw., Św. Marcina w Wiśniowej.
Druga część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej, gdzie po przywitaniu gości oraz okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Wiśniowa – Wiesław Stalmach wraz z z-cą kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Wiśniowej – Bożeną Stożek, dokonał aktu dekoracji Jubilatów odznaczeniami „Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia te zostały nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, jako nagroda dla osób, które przeżyły pół wieku w jednym związku małżeńskim.
Jubilatom wręczono również legitymacje od Prezydenta RP , pamiątkowe dyplomy od Wójta Gminy oraz kwiaty.
Te szczególne chwile uczczono tradycyjną lampką szampana i gromkim „sto lat”.
Po części oficjalnej świętowanie uświetnił występ grupy dzieci i młodzieży prowadzonej przez panią Annę Bubula, prezentującej wspaniały pokaz taneczny. Także recital tanga wykonany przez Pana Tadeusza Dziewońskiego na akordeonie, wprowadzając zebranych w magiczny nastrój.
Świętowanie zakończono wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Tekst: UG Wiśniowa

Wprowadził ŁJ, 2017-07-04