Prawnuczka Marii Konopnickiej w Glichowie

9 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glichowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patronki upamiętniająca przypadającą na ten rok 175. rocznicę urodzin Marii Konopnickiej. Imprezę uświetniła swoją obecnością prawnuczka poetki pani Joanna Modrzejewska, a także pani Alina Borowicz emerytowana nauczycielka języka polskiego z Krakowa i propagatorka twórczości Marii Konopnickiej oraz sołtys Glichowa pan Zbigniew Bugaj. Uczniowie szkoły zaprezentowali program przedstawiający życie i twórczość patronki, szkolne koło teatralne spektakl zatytułowany „Bazyliszek”, uczeń klasy IV Maciej Popielak fragment prozy Kazimierza Przerwy Tetmajera, a na koniec wystąpiło kółko taneczne . Po występach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek.

Wprowadził ŁJ, 2017-06-21