GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W ostatnim dniu maja wybrani uczniowie klas III szkół podstawowych z Lipnika, Wiśniowej, Węglówki i Glichowa spotkali się na czwartym już konkursie języka angielskiego, któremu patronował Wójt gminy Wiśniowa. Dla dzieci to niepowtarzalna okazja by sprawdzić swoje umiejętności językowe w gronie najlepszych uczniów naszej gminy.
Przybyłych gości przywitał gospodarz wydarzenia , dyrektor Szkoly Podstawowej w Lipniku , życząc im sukcesów. Po wylosowaniu numerów, odnalezieniu swoich miejsc i zakodowaniu prac, uczestnicy konkursu mogli zmierzyć się z przygotowanym dla nich arkuszem zadań. Sprawdzały one umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomość słownictwa i struktur językowych oraz wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii. Wyniki konkursu wskazują na zaciętą rywalizację, a uzyskane miejsca różnił czasami wynik jednego punktu. Najlepszym z najlepszych okazał się Mikołaj Pałka z Wiśniowej , a tuż za nim uplasował się jego szkolny kolega Adam Kaczmarczyk . Trzecie miejsce wywalczył reprezentant gospodarzy Przemysław Rokosz . Najbardziej zacięta walka toczyła się jednak o czwartą lokatę , którą uzyskało 3 uczniów.
Mimo że nie wszyscy mogli zając medalowe miejsca, to wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Wójta Gminy, Dyrektora ZPO w Lipniku oraz wydawnictwo Macmillan. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, gdyż biorąc w nim udział poświadczyli, że należą do grona najlepszych w gminie. Życzymy im wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i dalszych sukcesów.
Elżbieta Michalik
Beata Biel


Wprowadził ŁJ, 2017-06-07

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.