Wyniki zawodów Sportowo - Pożarniczych Poznachowice Dolne 2017

W dniu 28 kwietnia 2017 roku, na boisku w Poznachowicach Dolnych, odbyły się gminne zawody sportowo pożarnicze jednostek OSP. Zmagania toczyły się w czterech kategoriach: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt, młodzieżowe drużyny pożarnicze chłopców, grupa C kobiety oraz grupa A mężczyźni. W zawodach udział wzięło 17 drużyn, z prawie wszystkich jednostek z terenu gminy Wiśniowa. Oprócz zwycięstwa w poszczególnych kategoriach, jednostki rywalizowały również o Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniowa, przyznawany OSP,
której drużyny sumarycznie osiągną najlepszy wynik.
Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły młodzieżowe drużyny pożarnicze, których zadaniem był bieg sztafetowy o długości 400 metrów, a następnie wykonanie rozwinięcia bojowego. Młodzieżówki w swoich konkurencjach musiały wykazać się nie tylko szybkością ale również precyzją i znajomością sprzętu pożarniczego. Wyniki w kategoriach młodzieżówek wyglądały następująco:

MDP Dziewczęta
1 miejsce - OSP Węglówka
2 miejsce - OSP Kobielnik
3 miejsce - OSP Lipnik
4 miejsce - OSP Poznachowice Dolne

MDP Chłopcy
1 miejsce - OSP Węglówka
2 miejsce - OSP Kobielnik
3 miejsce - OSP Glichów
4 miejsce - OSP Lipnik
5 miejsce - OSP Poznachowice Dolne

W dalszej kolejności do rywalizacji przystąpiły drużyny kobiece oraz najliczniej obstawiona kategoria drużyn męskich. Zmagania w grupach A i C składały się z musztry, sztafety oraz z rozwinięcia bojowego. Szczególnie zacięta okazała się rywalizacja w grupie A, gdzie drużyny z OSP Kobielnik i OSP Poznachowice Dolne osiągnęły tę samą liczbę punktów, a o wyniku zgodnie z regulaminem zawodów zdecydował lepszy czas wykonania rozwinięcia bojowego przez OSP Kobielnik. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Grupa C Kobiet
1 miejsce – OSP Węglówka
2 miejsce – OSP Wierzbanowa

Grupa A Mężczyzn
1 miejsce – OSP Kobielnik
2 miejsce – OSP Poznachowice Dolne
3 miejsce – OSP Glichów
4 miejsce – OSP Węglówka
5 miejsce – OSP Wierzbanowa
6 miejsce – OSP Lipnik

Puchar Przechodni Wójta Gminy Wiśniowa zdobyła OSP Węglówka, wyprzedzając nieznacznie w klasyfikacji generalnej OSP Kobielnik. Drużynom, które zajęły podium w poszczególnych kategoriach, wręczono nagrody pieniężne oraz puchary.

ZOBACZ GALERIĘ Z ZAWODÓW

Wprowadził ŁJ, 2017-06-02