IV Gminny Konkurs Piosenki Religijnej „Ave Maryja”

8 maja 2017 roku odbyły się przesłuchania IV Gminnego Konkursu Piosenki Religijnej „Ave Maryja”, którego organizatorem był Zespół Placówek Oświatowych w Węglówce i Parafia MBNP w Węglówce. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Wiśniowa – mgr Wiesław Stalmach. Celem konkursu było uwielbienie najpiękniejszej z wszystkich matek – Matki Maryi, rozpowszechnianie piosenki religijnej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia oraz integracja dzieci i młodzieży z Gminy Wiśniowa.
Komisja konkursowa, po przesłuchaniu 11 grup zgłoszonych do konkursu (łącznie 51 uczestników), ustaliła listę laureatów w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria przedszkole:
I miejsce: Przedszkole Samorządowe w Lipniku
II miejsce: Oddział Przedszkolny „Czarodzieje” przy ZPO w Węglówce

Kategoria klasy I – III:
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. św. Józefa w Węglówce
II miejsce: Szkoła Podstawowej im. Wł. Orkana w Wiśniowej
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Partyzantów w Lipniku

Kategoria klasy IV – VI:
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. św. Józefa w Węglówce
II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Partyzantów w Lipniku
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Kobielniku

Kategoria gimnazjum:
I miejsce: Gimnazjum w Wiśniowej
II miejsce: Gimnazjum w Lipniku
III miejsce: Gimnazjum im. św. Józefa w Węglówce

Zwycięzcy otrzymali statuetkę dla grupy, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową ufundowaną przez ks. proboszcza Sławomira Kamińskiego. Dziękujemy wszystkim placówkom edukacyjnym, nauczycielom i uczniom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w konkursie. Laureatom konkursu gratulujemy! Zapraszamy ponownie za rok.

Wprowadził ŁJ, 2017-05-10