Poznajemy Ojcowiznę

„Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują,
czytają tylko jedną stronę”
św. Augustyn

26.IV.2017 r. gimnazjaliści z ZPO w Lipniku odebrali dyplomy i nagrody w tarnowskiej siedzibie PTTK.
Wacław Bobowski z kl. II Gim. otrzymał miejsce II w kategorii prac indywidualnych. Przedstawiony temat, zilustrowany zdjęciami i opisami odwiedzonych interesujących miejsc z całej Polski to „Turystyka – moja pasja – szlakiem polskich plenerów filmowych”.
W kategorii prac zbiorowych II miejsce zajęła kronika „Szlakiem przydrożnych kapliczek w Gminie Wiśniowa” autorstwa Aleksandry Knapik i Anety Jaśkowiec z kl. II Gim. – zbiór zdjęć i wywiadów zebranych przez uczennice.
W trakcie uroczystego spotkania w tarnowskiej siedzibie PTTK uczniowie mieli możliwość opowiedzenia o swoich ścieżkach turystyczno – krajoznawczych.
Następnie chętni pasjonaci krajoznawstwa mogli zwiedzać atrakcje Tarnowa wraz z przewodnikiem.
Organizatorami konkursu są: Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze (w imieniu którego nadzór merytoryczny i organizacyjny sprawuje Rada Programowa ds. Młodzieży Szkolnej Zarządu Głównego PTTK) i redakcja miesięcznika turystyczno-krajoznawczego „Poznaj swój kraj”. Konkurs jest w całości objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Głównym jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć czasów współczesnych.
T. Bobowska

Wprowadził ŁJ, 2017-05-08