Gminny Turniej BRD

W dniu 11.04.2017r. na obiektach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się gminne eliminacje do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

Celem organizowanego turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

W turnieju udział wzięły reprezentacje szkół: (ZPO Wiśniowa, ZPO Kobielnik, ZPO Lipnik, ZPO Glichów). W kategorii „szkoły podstawowe” zwyciężyła drużyna ZPO Wiśniowa w składzie: (Mikołaj Lenart, Grzegorz Chlipała, Agata Obajtek, Weronika Tokarz), w kategorii „gimnazjum” ZPO Wiśniowa, którą reprezentowali uczniowie: (Konrad Pilch, Gabriela Rokosz, Michał Rokosz).

Zgodnie z regulaminem turnieju na eliminacje składały się trzy części. Pierwsza polegała na sprawdzeniu wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy o ruchu drogowym w postaci rozwiązania testu. Druga część polegała na sprawdzeniu wiedzy praktycznej z pierwszej pomocy. Trzecia część była zdecydowanie najbardziej widowiskowa, ponieważ każdy uczestnik sprawdził swoje umiejętności praktyczne podczas pokonywania specjalnego toru przeszkód jadąc rowerem. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn za udział w eliminacjach. Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację:

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół gimnazjalnych przedstawia się następująco:
1 miejsce – Gimnazjum Wiśniowa
2 miejsce – Gimnazjum Lipnik

Drużyna zakwalifikowana do turnieju powiatowego – Gimnazjum Wiśniowa
Skład drużyny: 1. Konrad Pilch
2. Gabriela Rokosz
3. Michał Rokosz
Opiekun: mgr Elżbieta Konieczna

Końcowa klasyfikacja drużynowa w kategorii szkół podstawowych przedstawia się następująco:
1 miejsce – SP Wiśniowa
2 miejsce – SP Kobielnik