Stół Wielkanocny

W sobotę, 8 kwietnia 2017 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Węglówki brało udział w XVII Konkursie Potraw Regionalnych „Stół Wielkanocny” – Targanice Kocierz 2017 r. W konkursie brały udział Koła z czterech powiatów: Wadowickiego, Oświęcimskiego, Nowotarskiego i Myślenickiego. KGW z Węglówki było jedynym Kołem z Powiatu Myślenickiego. W konkursie na najładniejszy „Koszyk ze Święconką” KGW z Węglówki zajęło III miejsce, natomiast w konkursie na przygotowanie „Stołu Wielkanocnego” zajęło II miejsce. W czasie imprezy wystąpił też Zespół Taneczny „Mali Węglowianie” z Węglówki pod kierunkiem Józefa Murzańskiego oraz Kapela Góralska pod kierunkiem Józefa Paryla. Imprezę zaszczycili swoją obecnością tacy goście jak m. in. senator Andrzej Pająk, poseł Marek Polak, poseł Marek Sowa, marszałek województwa Jacek Krupa, wicewojewoda Piotr Ćwik, starostowie, burmistrzowie i wójtowie z ww. powiatów oraz wiele innych znanych osób z Małopolski. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich z Andrychowa.

Gratulujemy paniom z KGW Węglówka kolejnego sukcesu. Jednocześnie dziękujemy paniom z KGW, ale też Małym Węglowianom i Kapeli za godne reprezentowanie naszej Gminy na tej znanej w całym województwie imprezie. Życzymy dalszych sukcesów!

fot. i tekst: UG Wiśniowa

Wprowadził ŁJ, 2017-04-20