Złoto i brąz na Mistrzostwach Polski

W dniach 22-26 marzec w Szklarskiej Porębie/Jakuszycach odbyła się druga część Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Narciarskich. W konkurencji team sprint stylem klasycznym nasza sztafeta z LKS „Hilltop” Wiśniowa – Osieczany w składzie Urszula Łętocha oraz Weronika Kaleta wywalczyła brązowy medal, ulegając drużynie z AZS AWF Katowice oraz UKS Regle Kościelisko.
Na dystansie 15 km stylem dowolnym Ula wywalczyła wśród seniorek 4 miejsce jednocześnie zdobywając złoty medal na tym dystansie w kategorii młodzieżowej. Na koniec mistrzostw rozegrano sztafety 4 x 5 km. Nasza drużyna w składzie Urszula Łętocha, Weronika Kaleta, Iwona Piekarz oraz Karolina Kaleta po niezwykle trudnej walce o medal ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.
To były ostatnie starty w tym sezonie w biegach narciarskich, sezonie bardzo udanym dla klubu LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany, ale i trudnym ze względu na kontuzję najlepszej zawodniczki – Sylwii Jaśkowiec. Przed nami emocjonujący kolejny rok – rok olimpijski.
- Cieszymy się, że Sylwia po trudnych operacjach i długiej rehabilitacji kolana już rozpoczęła treningi i przygotowania do kolejnego sezonu – mówi prezes klubu Anna Bubula. – Mocno wierzymy, że Sylwia szybko powróci do formy i na Igrzyska Olimpijskich w Pijongczang uzyska bardzo dobre wyniki.


Wprowadził ŁJ, 2017-04-06

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.