Artystyczny marzec w GOKiS Wiśniowa

22 – 23 marca grupa recytatorów z klas młodszych i starszych oraz przedszkoli (ogółem 73 uczestników) wzięła udział już w 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim – eliminacje gminne.

Jury w składzie: Dorota Piasecka – aktorka filmowa i teatralna, Kazimiera Polak – dyrektor GOKiS do 2015 roku oraz Antonina Obuchowicz – dyrektor Gminnej Biblioteki Publiczne im. Janiny Czaja w Wiśniowej w ocenie artystów kierowali się takimi kryteriami jak: - dobór tekstu do możliwości recytatora, interpretacja tekstu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Przedszkola startowały kategorii „Turniej Recytatorski”, natomiast szkoły podstawowe i gimnazjum w dwóch kategoriach: „Turniej Recytatorski” i „Wywiedzione ze słowa”.

Dyplom uznania otrzymała także pani Marzena Tomera za profesjonalne przygotowanie uczestników do konkursu.

W marcu odbył się także konkurs regionalny: „Kapliczka w mojej okolicy”, którego organizatorem był Oddział Przedszkolny w Wierzbanowej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania kulturą regionu oraz popularyzacja wiedzy o najbliższym otoczeniu. Prace plastyczne wykonane przez dzieci można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wiśniowej.

Kinga Murzyn

Wprowadził ŁJ, 2017-04-06