Kinga Dróżdż srebrną medalistką Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej!

W dniach 03-04.03.2017 r. piętnastu reprezentantów LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany wzięło udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadzie w Narciarstwie Biegowym , które rozegrano w Białce Tatrzańskiej. W zawodach wzięło udział 300 biegaczy narciarskich z całego kraju. Kwalifikacją do finałów krajowych były Mistrzostwa Województwa, w których nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszych dziesiątkach w swoich rocznikach. Skład reprezentacji: Natalia Szymoniak, Małgorzata Bajer, Martyna Hajduk, Ewa Kuropatwińska, Izabela Dudzik, Szymon Woźniczka, Izabela Banach i Kinga Dróżdż, Karolina Kaleta, Joanna Kopytek. Weronika Janisz, Mikołaj Janisz, Gabriela Gdula, Julia Gdula oraz Adam Kowalczyk

Pierwszego dnia rozegrano biegi stylem klasycznym. Medal srebrny na dystansie 2 km zdobyła Kinga Dróżdż, przegrywając zaledwie o 5,4 sekundy z Zuzią Fujak z Jastrzębia Zdroju. Tuż za podium w kategorii rocznik 2005 uplasowała się Gabrysia Gdula, której do medalu brakło niespełna 3 sekund. Bardzo dobry start zaliczyli: Karolina Kaleta – 6 miejsce, Natalia Szymoniak – 10 miejsce, Małgorzata Bajer – 9 miejsce, Izabela Dudzik – 10 miejsce, Izabela Banach - 8 miejsce, Mikołaj Janisz – 7 miejsce, Weronika Janisz – 12 miejsce, Ewa Kuropatwińska – 14 miejsce.

Drugiego dnia startowano stylem dowolnym. Najlepiej zaprezentowała się Gabrysia i Mikołaj zajmując 5 miejsce oraz Karolina i Kinga, które uzyskały szósty czas w swoich kategoriach. Natalia uplasowała się na 11 miejscu, Małgosia na 9, Iza Dudzik na 13, a Iza Banach na 10 miejscu.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Julia Gdula, która okazała się najmłodszą uczestniczką zawodów.
Wprowadził ŁJ, 2017-03-17

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.