Amatorski Zespół Teatralny z Wiśniowej na Posiadach Teatralnych na Orawie

Od 4 do 5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbywały się V Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie. W tegorocznej edycji udział wzięło piętnaście grup z ośmiu powiatów woj. Małopolskiego, w tym Amatorski Zespół Teatralny z Wiśniowej. Grupa teatralna zaprezentowała się w sztuce komediowej Wilhelma Raorta pt. „Próba Generalna” w reżyserii Joanny Juras.

Przegląd miał charakter konkursu, zespoły prezentowały widowisko w jednej z dwóch kategorii: sztuki gwarowe i adaptacja klasyki dramaturgicznej do realiów lokalnych oraz inscenizacja tekstów literackich.

Organizatorem Festiwalu było Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce.

Kinga Murzyn

Wprowadził ŁJ, 2017-03-17