VI Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt - Wiśniowa, 08.03.2017 r.

Po raz 6 uczennice gminnych szkół podstawowych uczestniczyły w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt z okazji Dnia Kobiet. 8 marca b.r. na Hali Sportowej w Wiśniowej odbyły się rozgrywki piłkarskie dla dziewcząt w 2 kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I-III SP w turnieju uczestniczyły 3 drużyny – klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – SP Glichów
2 miejsce – SP Wiśniowa
3 miejsce – SP Lipnik
W kategorii klas IV-VI SP w zawodach uczestniczyło 6 drużyn – klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – SP Wiśniowa I
2 miejsce – SP Lipnik II
3 miejsce – SP Węglówka
4 miejsce – SP Lipnik I
5 miejsce – SP Kobielnik
6 miejsce – SP Wiśniowa II
Szczególnie dużo emocji sportowych dostarczyły mecze turniejowe w starszej kategorii. Kilka razy o awansie do grupy finałowej decydowały rzuty karne. Poziom gry był bardzo wyrównany.
Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale. Najlepsze drużyny uhonorowano pucharami. Dyplomy, puchary i medale wręczali: Pan Wiesław Stalmach Wójt Gminy Wiśniowa, Pan Janusz Paszcz Wicedyrektor ZPO w Lipniku i Pan Michał Płachta trener UKS Andrusy Lipnik. Organizatorami Turnieju byli: UKS „Andrusy” w Lipniku, ZPO w Lipniku i GOKiS w Wiśniowej.

Wprowadził ŁJ, 2017-03-13