Lepszy Internet zależy od Ciebie

ZPO Lipnik: "Lepszy Internet zależy od Ciebie"

9 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). To inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Z tej okazji w ZPO Lipnik zorganizowano cykl zajęć otwartych dla uczniów klas II i III "Lepszy Internet zależy od Ciebie". Uczniowie klas IV-VI wzięli udział warsztatach opartych o materiały multimedialne oraz gry edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Młodzież gimnazjalna z klas I i II zorganizowała w ramach realizowanego projektu międzynarodową akcję pod hasłem \'Stop cyberprzemocy\'. W jej programie była wideokonferencja z uczniami greckimi, teleturniej oraz ankieta. Działaniem wspierającym jest gazetka informacyjna prezentująca inicjatywę DBI, opracowana we współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz bieżące relacje na blogu szkolnym Kw@drans http://blogiceo.nq.pl/kwadrans2/ oraz fanpage Mistrzów Kodowania z Lipnika https://www.facebook.com/Mistrzowie-Kodowania-Lipnik-1501182816803037/?fref=ts

Poprzez takie aktywności chcemy podzielić się wrażeniami i doświadczeniami codzienności szkolnej i pogłębić komunikację między uczniami, rodzicami, nauczycielami, absolwentami oraz społecznością lokalną.

Opiekunami tej edukacyjnej inicjatywy są nauczycielka informatyki Zofia Hałas, nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Janik, nauczycielka języka angielskiego Elżbieta Michalik oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego Urszula Kucała.

Wprowadził ŁJ, 2016-02-15[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.