"Przyroda pod lupą" to nowa inicjatywa w Glichowie

Zima za oknami, natura zapakowana niczym prezent w bieluśki śnieg. Od stycznia jednak edukacja przyrodnicza ruszy żwawo. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Glichów i Okolic pozyskało na kolejny projekt środki w ramach konkursu grantowego Fundacji BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego „Na dobry początek”. Partnerami współtworzącymi działania projektu są rodzice, nauczyciele szkoły i przedszkola, Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej oraz wolontariusze skupieni wokół Stowarzyszenia. Dzięki działaniom skierowanym do dzieci w wieku od 2 do 8 roku życia będą one mogły korzystać do końca czerwca 2015r. z wielu dodatkowych zajęć o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Dzieci wezmą udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi i poznają zawody związane z przyrodą, będą uczestniczyć w konkursach, organizować wystawy i promować swoją twórczość, wspólnie rozwijać pasje czytelnicze. Planowane są prace ogrodnicze, ekologiczne, eksperymenty i badania naukowe. Projekt będzie przygodą nie tylko dla najmłodszych, ale i ich rodziców, opiekunów oraz każdego, kto lubi aktywny kontakt z naturą. Jednym z trwałych rezultatów będzie stworzenie w Glichowie bezpiecznego i przyjaznego miejsca do zajęć i rekreacji w terenie.

Placówka wdroży program rozwojowy oparty na innowacyjnej formie kształcenia, podnosząc jakość i atrakcyjność nauczania oraz zapewniając warunki do wszechstronnego rozwoju dziecka.

Małgorzata Janik

Wprowadził ŁJ, 2014-12-30