Gmina Wiśniowa wolna od azbestu

W dniu 29.11.2011r. w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie reprezentujący gminę Wiśniowa - wójt gminy Wiesław Stalmach podpisał umowę partnerską z gminą Szczucin (woj. małopolskie) na realizację projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”. Umowa została podpisana w obecności Marszałków Województwa Małopolskiego. Projekt realizowany będzie w latach 2012 -2016. Przewodniczyć Komitetowi Sterującemu programem będzie Pan Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego a Małopolska Agencja Energii i Środowiska Sp. z o.o. w Krakowie będzie służyła pomocą w zarządzaniu projektem. Warto zaznaczyć że do udziału w projekcie zadeklarowało się aż 112 gospodarstw z terenu gminy Wiśniowa. Projekt przyczyni się do uwolnienia gminy Wiśniowa od pokrywającego budynki azbestu. Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarsko Polski Program współpracy.

Wprowadził Paweł Tomera, 2011-12-21