Uroczysty apel na Rynku w Myślenicach z okazji 100-lecia Policji

"100-lecie Policji jest dobrą okazją, żeby za służbę i często niełatwą pracę powiedzieć po prostu „Dziękuję”."

Wydarzenie to było okazją do wręczenia awansów, odznaczeń i uhonorowań dla funkcjonariuszy Policji, a także podziękowań dla samorządowców za okazywane wsparcie.
W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, senatorowie, władze samorządowe z terenu Powiatu Myślenickiego, a wśród nich między innymi wojewoda małopolski Piotr Ćwik, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz z wiceburmistrzem Mateuszem Sudrem i sekretarzem Robertem Pitalą.
Przy okazji Święta Policji na myślenickim Rynku otwarto wystawę prezentującą początki funkcjonowania służb porządkowych w Polsce, a swoje stoiska z wieloma atrakcjami zapewnili Nadleśnictwo Myślenice, Małopolskie Wojska Obrony Terytorialnej, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Myślenic, a najmłodsi mogli odwiedzić także Wawel Truck, czyli mobilna strefa słodkości od firmy Wawel, ale także interaktywny świat gier i zabaw. Uroczysość uświetniła Orkestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.
Na zakończenie uroczystego apelu funkcjonariusze Policji posilili się tortem z okazji jubileuszu setnej rocznicy powołania tych służb, natomiast wydarzeniem zwieńczającym tę uroczystość była krótka scenka przygotowana przez grupę teatralną Misterium z Myślenic, która przedstawiała rekonstrukcję historyczną nawiązującą do czasów Policji Państwowej.

Żródło:\"http://myslenice.pl/\"

Wprowadził ŁJ, 2019-07-30

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.