Koordynacja świadczeń wychowawczych i rodzinnych

Od 1 stycznia 2018 roku Wojewoda Małopolski realizuje zadanie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych i wychowawczych. Dotychczas było ono wykonywane przez Marszałka Województwa Małopolskiego. W sytuacji, gdy jedno z rodziców przebywa w kraju Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtensteinie czy Szwajcarii, a drugie pozostaje w Polsce, należy ustalić, który kraj jest właściwy do wypłacenia świadczeń.

Od 3 kwietnia 2018 r. wprowadzono nowe rozwiązania w zakresie uzyskiwania informacji i kontaktu:

1. Wszystkie informacje dotyczące sposobu wypełnienia wniosków oraz potrzebnych dodatkowych dokumentów można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wiśniowej. Urzędnicy czekają na Państwa wizytę w celu złożenia nowych wniosków i są gotowi do pomocy w ich wypełnieniu. Tylko kompletna informacja gwarantuje, że wniosek jest rozpatrywany sprawniej, bez dodatkowej korespondencji w sprawie.

2. Jeśli chcą Państwo sprawdzić stan sprawy dotyczącej ustalenia koordynacji, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego przygotowanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki. Informacji udzielimy w oparciu o dane zawarte w naszym systemie informatycznym.

Małopolski Urząd Wojewódzki uruchomił dla Państwa specjalną infolinię: tel. 12 430 29 73 . Można za jej pośrednictwem uzyskać informacje w zakresie: daty wpływu wniosku, statusu sprawy, lokalizacji wpływu wniosku. Infolinia umożliwia uzyskanie informacji dla mieszkańców całej Małopolski – bez względu na to, czy sprawa prowadzona jest w Krakowie.

3. Jeżeli chcą się Państwo skontaktować z Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim osobiście, zapraszamy w poniedziałki w godz. 14.00-17.00 oraz od wtorku do piątku w godz.8.00-11.00 w Krakowie – przy ul. Lea 112

Wprowadził ŁJ, 2018-04-09

[Powrót] [Drukuj]
Aktualności
Ogłoszenia i komunikaty

do góry

Copyright © 2007 Urząd Gminy Wiśniowa, wszelkie prawa zastrzeżone.