GENIUSZ MATEMATYCZNY
2019-06-12
V GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY „GENIUSZ MATEMATYCZNY”

Innowacje to przyszłość
2019-05-27
10 czerwca 2019 r. rozpoczyna się w Krakowie 9. Małopolski Festiwal Innowacji – największe tego typu wydarzenie w kraju. Do 16 czerwca w różnych częściach naszego regionu odbędzie się wiele niezwykle interesujących wydarzeń, które zainspirują Małopolan, w szczególności przedsiębiorców do jeszcze większej aktywności.

Medale Ministra Obrony Narodowej
2019-05-13
W związku z przyznaniem przez Ministra Obrony Narodowej medali "Za Zasługi dla Obronności Kraju "Rodzicom, których troje lub więcej dzieci odbyło służbę wojskową, Wojskowy Komendant Uzupełnień jako przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej dokonał wręczenia medali na uroczystości 10 maja 2019 roku w sali obrad Urzędu Gminy Wiśniowa.

Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie
2019-05-09
W związku z trwającą kampanią rekrutacyjną na studia w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie informujemy, iż W dniu 1 kwietnia 2019r. rozpoczęliśmy nabór na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej. Na studia może zostać przyjęta osoba, która pozytywnie przejdzie proces rekrutacji zamieszczony na stronie Uczelni www.wskip.edu.pl. W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a Uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW.

SUKCES UCZNIÓW Z KOBIELNIKA
2019-05-08
29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Myślenicach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym organizowanego tradycyjnie przez PZM i Komendę Główną Policji. Nasza gminę reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kobielniku – zwycięzcy eliminacji gminnych.

VIII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej MDP
2019-04-23
W dniu 30.03.2019r. na Hali Sportowej w Wiśniowej rozegrany został VIII Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Wiśniowa, którego celem było wyłonienie najlepszej drużyny, która reprezentować będzie naszą gminę w rozgrywkach powiatowych oraz popularyzację piłki nożnej wśród młodych strażaków.

Uczeń ZPO w Lipniku finalistą IV Małopolskiego Konkursu na gadkę.
2019-04-08
28 marca b.r. na Wydziale Polonistyki UJ odbył się finał IV Małopolskiego Konkursu na gadkę. Wydarzenie to było częścią obchodów Miesiąca Języka Ojczystego, organizowanym przez Koło Naukowe Językoznawców Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego im. Mieczysława Karasia (Wydział Polonistyki UJ).

Mistrzostw Polski w Biegach Narciarskich
2019-04-01
Niedzielne zawody na Polanie Jakuszyckiej przyniosły narciarkom kolejne 3 medale !

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Krakowska Matematyka 2018/2019”
2019-03-29
W dniu 15 marca b.r. w Szkole Podstawowej w Lipniku odbyła się trzynasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Krakowska Matematyka 2018/2019” dla uczniów klas IV, V i VI z województwa małopolskiego. Konkurs jest organizowany przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki z siedzibą w ZSOI Nr 4 w Krakowie ul. Żabia 20. Tegoroczny konkurs skupiony był wokół tematu: „100 lat Polskiego Towarzystwa Matematycznego” .

II Grand Prix Powiatu Myślenickiego w Szachach
2019-03-27
23 marca na Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się Turniej Szachowy.

Turniej Wiedzy Pożarniczej
2019-03-27
23 marca w Lipniku odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Przez życie bez przeszkód
2019-03-22
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w roku szkolnym 2018/2019 realizowany jest projekt pod nazwą „Liga Bez Barier” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. W projekcie tym bierze udział pięcioro uczniów z klasy Ic: Wiktoria Kiszka, Arkadiusz Sroka, Zuzanna Wątor, Natalia Niedośpiał i Natalia Wacławik, pod opieką p. mgr S. Maślanki.

Senior+
2019-03-22
Od stycznia w budynku ,,starej kuźni” rozwinął swoją działalność Klub SENIOR+. Przynależność do Klubu daje przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności.

KONCERT CHARYTATYWNY DLA ALI DUDY
2019-03-22
3 marca 2019 r. w Hali Sportowej w Wiśniowej odbył się Koncert Charytatywny Zespołów Regionalnych dla Ali Dudy.

Pomocna Energia
2019-03-12
W ramach ćwiczenia „POMOCNA ENERGIA” 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w dn. 5-7 marca 2019 r. uruchomiła na bazie swojego sprzętu awaryjne zasilanie dla miejscowości Wola Kalinowska w gminie Sułoszowa. To pierwsze takie ćwiczenie w Wojsku Polskim, w którym została wykorzystana Kontenerowa Elektrownia Polowa dla potrzeb lokalnej społeczności.

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >>