Wizyta Wiceministra Kultury Jarosława Sellina w Wiśniowej
2016-05-05
Drodzy Państwo, Na terenie Gminy znajduje się wyjątkowy zabytek, jedyny w swoim rodzaju i JEDYNY tak zachowany w Polsce.

Gimnazjum w Wiśniowej zwycięzcą tegorocznego Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!
2016-05-04
W eliminacjach, które odbyły się 28 kwietnia 2016 drużyny mierzyły się w czterech konkurencjach: teście wiedzy z zakresu BRD, przejeździe po rowerowym torze przeszkód, jeździe rowerem po miasteczku komunikacyjnym (pod okiem policjantów ) oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

CZTERDZIESTOLATKI MISTRZAMI VII EDYCJI AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI – WIŚNIOWA 2016
2016-04-29
W dniu 25.04.2016r. zakończyła się VII Edycja Amatorskiej Ligi Siatkówki, która miała na celu wyłonienie najlepszej drużyny amatorskiej, popularyzację piłki siatkowej wśród mieszkańców gminy Wiśniowa jak również powiatu myślenickiego oraz dobrą zabawę.

Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć
2016-04-29
Edukacja zdrowotna w edukacji wczesnoszkolnej zajmuje miejsce priorytetowe. W ramach programu profilaktycznego szkoły uczniowie klas I-III SP Wiśniowa dnia 27.04.2016 r. obejrzeli teatrzyk profilaktyczny pt. „Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć” przygotowany przez Zespół Teatralny „Zum” pod kierunkiem pani mgr Marzeny Tomery.

IV Gminny Turniej Piłki Nożnej OSP o puchar Wójta Gminy Wiśniowa
2016-04-25
W niedzielę, 24 kwietnia 2016 r. na boisku sportowym Orlik w Wiśniowej miał odbyć się IV Gminny Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar Wójta Gminy Wiśniowa.

V GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
2016-04-22
W dniu 14.04.2016r. na obiektach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Wiśniowej odbyły się gminne eliminacje do powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy Wiśniowa, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Zespół Placówek Oświatowych w Wiśniowej.

Konkurs OTWP w Myślenicach(etap powiatowy)
2016-04-21
Oliwia Twardosz z Kobielnika zajęła I miejsce(szkoła podstawowa) i przeszła do etapu wojewódzkiego. Patryk Pazdur z Wierzbanowej zajął II miejsce (szkoła ponadgimnazjalna). Szewczyk z Węglówki po zaciętej dogrywce zajął II miejsce(szkoła gimnazjum).

Dziady Śmiguśne i Śmiguśnicy
Poniżej udostepniamy link do audycji przygotowanej przez TVP Kraków

Złota sztafeta zawodniczek LKS „Hilltop” Wiśniowa-Osieczany
2016-04-07
Ostatniego dnia Mistrzostw Polski Seniorów (19-24.03.) w Szklarskiej Porębie rozegrano bieg sztafetowy 4 x 5 km. było złoto wywalczone ostatniego dnia zawodów. Sztafeta klubowa w składzie Sylwia Jaśkowiec, Weronika Kaleta, Urszula Łętocha i Iwona Piekarz już od pierwszej zmiany pokazały, że właśnie medal złotego koloru zawiśnie na ich szyjach.

IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
2016-04-07
W dniach 13-14 lutego 2016 roku, w miejscowości Szczawnica/Jaworki, odbyły się IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OPS w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Gminę Wiśniowa reprezentowali strażacy z Kobielnika, Węglówki i Wierzbanowej. To już drugi udział druhów z naszej gminy w tych zawodach.

LAUREATKA Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego
2016-04-01
Agata Bajer, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Kobielniku otrzymała tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

I Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt – Turniej Żaczek
2016-03-23
Od kilku lat UKS „Andrusy” w Lipniku rozwija piłkarstwo kobiece w środowisku. Prowadzi treningi piłkarskie, organizuje rozgrywki w piłce nożnej dla dziewcząt w różnych kategoriach wiekowych.

Słodki Kiermasz Wielkanocny
2016-03-23
W czwartek 17 marca 2016 w ZPO w Wiśniowej odbył się Słodki Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i wolontariuszy \

Deszcz złota na Mistrzostwach Polski w biegach narciarskich!!!
2016-03-23
Od 19 marca trwają w Szklarskiej Porębie Mistrzostwa Polski Seniorów oraz rozgrywane z nimi równolegle Młodzieżowe Mistrzostwa Polski .

Medale narciarzy biegowych
2016-03-17
Pomimo słabych warunków śniegowych w tegorocznym sezonie utrudniających znacząco przygotowania, narciarze klasyczni z klubu LKS „Hilltop” Wiśniowa - Osieczany sięgnęli po najcenniejsze trofea w kraju.

Strona 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 >>

<< >>